Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Odpieluchowanie to bardzo ważny moment w życiu zarówno dziecka, jak i rodzica. Warto odpowiednio się przygotować, aby przebrnąć przez nie jak najłagodniej. Warto sięgać po książki poruszające ten temat. Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki z księgarni internetowej taniaksiazka.pl to świetna propozycja dla rodziców i dzieci szykujących się do odpieluchowania.

Nocnik i majtki w samoloty

Pucio widzi jak jego siostra, Misia, robi siusiu do toalety. Sam ma jeszcze pampersa i bardzo chciałby nauczyć się robić siku do nocnika. Dostał nowy od babci, z jego ulubionym motywem, czyli samolotem. Mama zabiera dzieci do sklepu, gdzie kupuje Puciowi majtki, oczywiście w kolorowe samoloty. Pucio nie od razu odnosi nocnikowe sukcesy, ale ma wsparcie mamy i reszty rodziny. Mama podchodzi ze zrozumienim i wszystko Puciowi tłumaczy. Kiedy w końcu udaje się zrobić siku do nocnika, cała rodzina gratuluje Puciowi i bardzo się z tego cieszy. Książeczka daje poczucie, że pozbycie się pieluchy może być czymś fajnym, miłym, może przebiegać w bezstresowej atmosferze, a to bardzo ważne szczególnie dla malucha. Pucio nie jest osądzany i nie robi mu się wyrzutów kiedy nie umie zrobić siku siedząc na nocniku lub kiedy ląduje ono na dywanie.

Książeczka ma niewielki format i kartonowe strony. Idealnie nadaje się do czytania w każdym miejscu, jest bardzo poręczna.

Wsparcie ulubionego bohatera

Dla dzieci ważne jest mieć wsparcie w bajkowym bohaterze, którego dobrze znają. Pucio to bardzo lubiany przez dzieci bohater. Z pewnością rozmowy o siadaniu na nocniku będą łatwiejsze z jego pomocą. Inne książki w serii o Puciu to m.in. “Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, “Pucio na wakacjach” czy “Pucio mówi dobranoc”. Większość z nich skłania do nauki mówienia i rozwijania u dzieci umiejętności opowiadania, rozmawiania.

Autorką jest Marta Galewska-Kustra, pedagożka i logopedka. Ilustracje do książeczek namalowała Joanna Kłos, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Pucio chce siusiu

Pożegnanie pieluchy

Każdy maluch w końcu wyrasta z okresu pieluch. Nauka korzystania z nocnika bywa ciężka, zdarza się wiele wpadek, ale ćwiczenie czyni mistrza. Jesteś rodzicem i nie wiesz, jak pomóc swojemu dziecku? Na pomoc przychodzi Pucio! Najnowsza książka “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-chce-siusiu-czyli-pozegnanie-pieluszki-marta-galewska-kustra-p-1549679.html) pomoże tobie i twojemu dziecku łatwo i przyjemnie przejść przez ten etap.

Ulubiony bohater dzieci, Pucio, dorasta. Z malucha powoli staje się dużym chłopcem. Pieluchy powoli odchodzą w zapomnienie, a mama i tata mówią mu, że jak będzie chciał siusiu albo kupkę to musi im dać znać. W jego życiu nadszedł moment, w którym zaczyna zaprzyjaźniać się z nocnikiem. Nie z byle jakim! Dostał od babci nocnik z samolotem i teraz musi nauczyć się z niego korzystać. Tylko jak to zrobić, kiedy tak dobrze się bawi i czasem o nocniku zapomina?

Dzięki najnowszej książce z serii twoje dziecko wraz z Puciem będą uczyli się robić siusiu i kupkę jak dorosły. Ulubiony bohater serii napisanej przez Martę Galewską-Kutra pokaże waszemu dziecku, że nocnik nie jest taki straszny. Wystarczy, że będzie się o nim pamiętało, a nauka okaże się przyjemnością. Dzięki Puciowi pożegnanie z pieluszką pójdzie szybko i łatwo, a w życiu waszej rodziny skończy się pewien etap. Kolejne, jeszcze bardziej ekscytujące, są jeszcze przed wami!

Seria o Puciu

Marta Galewska-Kutra stworzyła bestsellerową serię dla najmłodszych. Pucio to rezolutny chłopak, który wraz z dziećmi uczy się gotować, mówić, opowiadać. Książki z tej serii są uwielbiane nawet przez najmłodsze dzieci, które jeszcze nie skończyły roku. Każda z pozycji jest napisana pod konkretną grupę wiekową, ale Pucia uwielbia każdy niezależnie od tego ile ma lat. Książki pomagają dzieciom zrozumieć otaczający je świat. Uczą je wyrazów dźwiękonaśladowczych, pierwszych słów, tworzenia składnych zdań. Pomaga w tym rodzina Pucia, która bardzo go kocha i wybacza mu największe psoty.

Poza książkami z serii o Puciu na rynku dostępne są też pierwsze gry dla najmłodszych, a nawet maskotka ulubionego bohatera maluchów.

 

Pożegnanie pieluszki

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” jest nieocenionym pomocnikiem w życiu każdego rodzica. Dla dziecka przychodzi etap w życiu, w którym należy zrezygnować z załatwiania swoich potrzeb do pampersa lub pieluchy a zacząć wykorzystywać w tym celu nocnik. Takie zmiany z reguły nie są proste i dziecko niechętnie się z nimi godzi. Warto wtedy mieć pod ręką pomocnika, który w sposób zabawny wyjaśni maluszkowi skąd te zmiany i czemu są takie ważne.

Duży krok dla małego człowieka


Rozstanie się z pieluchami, jest dla maluszka nie lada wyczynem i całkowicie nowym doświadczeniem. Przed takim zadanie stanął również Pucio, jest już na tyle duży, że nie powinien nosić już pieluchy. Idealnym zamiennikiem jest nocnik, ale nocnik Pucia tylko jest użyteczny, ale też jest najpiękniejszy ze wszystkich nocników. Chłopiec dostał go od babci i jest na nim samolot! Teraz jeszcze Pucio musi zapamiętać, aby gdy chce mu się kupkę lub siku skorzystać z odlotowego nocnika. Nie jest to jednak wcale takie łatwe. Pucio ma w ciągu dnia dużo pracy, musi pobawić się we wszystkie możliwe zabawy. A nikt z nas nie lubi rezygnować z zabawy, a już na pewno nie na rzecz korzystania z nocnika. W takich chwilach łatwo zapomnieć o zmianach w trakcie, których się jest. Nauka ta nie jest prosta i często kończy się niepowodzeniem. Nie ma jednak w tym nic złego, trzeba po prostu tak jak Pucio ćwiczyć i próbować od nowa, kiedyś się w końcu uda. A gdy już się uda, będzie można znowu się bawić całymi dniami, ale już bez pieluchy.

Jeśli dla twojego dziecka rozstanie się z wygodną pieluchą, również jest ogromnym wyzwaniem, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Została ona napisana w sposób przemawiający do dziecka. A nawet najtrudniejsze zmiany, gdy obok jest przyjaciel Pucio, są znacznie łatwiejsze, bo dziecko wie, że nie jest w tym samo. Seria książek o przygodach Pucia pozwoli zrozumieć maluszkowi otaczający świat oraz będzie mu towarzyszyło przy zbieraniu nowych doświadczeń.